Odpovídáme na nejčastější dotazy, pokud nějakou informaci postrádáte, neváhejte a ptejte se.

Určitě odpovíme a třeba vaši otázku přidáme i sem.

Nepadají? Drží na místě? Nezařezávají se? Nerolují se?

Aby vám byly Bandeletky pohodlné, je důležité zvolit správnou velikost. A na výběr jich je rovnou šest. Bandeletky drží díky silikonovým páskům, které se "přicucnou" na kůži a tím zajistí ochranný pásek na správném místě. Při správné velikosti nemají důvod padat ani se zařezávat. Pokud se Bandeletek bojíte kvůli zkušenostem se samodržícími punčochami, nebojte se. Punčochy mají za úkol držet punčochu samotnou, zatímco Bandeletky drží jen samy sebe a jejich úkolem je ochrana stehen před odíráním a bolestí. Nemusí tedy držet nijak pevně, nebudou se tedy zakusovat do stehna ani rolovat. Důkaz, co vše bandeletky zvládnou, najdete na tomhle videu.

Co když se rolují?

Pokud by se stalo, že se Bandeletky rolují (zatím jsme potkaly jednotky takových případů), je možné, že máte Bandeletky umístěné moc vysoko. Zkuste je na zadní straně stáhnout níž a ujistit se, že jsou opravdu až pod zadečkem. Pásky budou našikmo, ale to ničemu nevadí. Problém je, když se pásky opírají o zadeček. Během několika kroků pak začne rolování dolů.

Budu se v nich potit?

Když je opravdu horko, tak se potíme. Je možné, že pod Bandeletkami, respektive pod silikonovým páskem nahoře a dole vám vzniknou asi centimetrové zpocené proužky. Zda se vám na základě toho udělá třeba pupínek záleží samozřejmě na tom, jak citlivá je vaše kůže. My máme jasno - dva tenké zpocené proužky stojí za možnost nosit volné letní sukně!

Hladké nebo krajkové?

Při rozhodování, zda hladké nebo krajkové zhodnoťte, jak citlivou máte pokožku a jakým způsobem chcete Bandeletky nosit. Hladké nám osobně přijdou pohodlnější, krajkové jsou bezesporu krásné. Hladké mají delší trvanlivost a jsou vhodnější na celodenní pobíhání, v krajkových bezpochyby uděláte dojem a rozhodně se v nich budete cítit neskutečně přitažlivě. Nejlepší je pořídit oboje a střídat podle nálady.

Jak vybrat velikost?

Změřte se kolem stehna v nejširší (oděrové části) a najděte naměřenou hodnotu v tabulce. Pokud jste na rozhraní velikostí, zvolte menší číslo. A kdyby Bandeletky neseděly, nebojte, vždy je možné je vyměnit nebo vrátit.

Na webu výrobce jsou jiné míry pro různé velikosti. Jak je to možné?

K úpravám doporučených velikostí jsme došly po nějaké době, kdy jsme zjistily, že původní uváděné velikosti jsou obvykle příliš velké. Domníváme se, že je to tím, že si Američanky ubírají centimetry, tak je Bandelettes pro jistotu nadsazují. Objednávejte proto prosím podle našich údajů, pokud by Vám Bandeletky neseděly, samozřejmě vyměníme velikost.

bandelettes velikosti.JPG
Jak Bandeletky obléci?

Noste Bandeletky tak často, jak budete chtít. Šev noste na boku nebo pod zadečkem, určitě ne uprostřed. Dbejte na to, ať jsou silikonové pásky na kůži pečlivě rozprostřeny. Nebojte se nosit Bandeletky trochu našikmo, vepředu uprostřed trochu výš než na bocích a vzadu. Je důležité, aby se silikonové pásky na kůži "přilepily" až pod zadečkem. Když Bandeletky vytáhnete na zadeček, hrozí, že se srolují. Nebojte se, brzy přijdete na to, jak Bandeletky umístit, abyste je nemusela celý den vůbec řešit.

bandelettes velikosti.JPG
Jak o Bandeletky pečovat?

Bandeletky vždy po sundání vyrovnejte, nenechávejte je srovnané. Perte je ve vlažné vodě buď v ruce, nebo v pračce v pracím sáčku na jemný program. Nepoužívejte aviváž, nechte volně uschnout. Upozorňujeme, že doba záruky není totéž, co trvanlivost výrobku. Ani při správné péči nevydrží věčně. Bandeletky jsou jemné, hodně namáhané prádlo a je možné, že dojde k opotřebení před uplynutím dvouleté záruční lhůty. Z naší zkušenosti víme, že nejtrvanlivější je varianta Unisex.

Existují alternativy proti odírání stehen?

Pokud se vám (zatím) nechce bandeletky pořizovat, podívejte se na Deník baculky, kde "naše" Klára probírá s Anetou Christovovou možnosti ochrany stehen před odíráním. Zmiňuje tam pánský tuhý deodorant (je silnější, většinou voní svěže a netluče se tak s dámskými parfémy), dětský pudr a kamenec, případně mechanické ochranné pomůcky v podobě stahovacích kalhotek a punčocháčů.

Co s nimi na toaletě?

Vůbec je neřešte. Bandeletky jsou umístěné tak, že vám nebudou překážet. Po několika návštěvách toalety to zjistíte sama. Navíc mají tu výhodu, že jsou přesně na kontaktní ploše mezi vaším tělem a prkýnkem, získáváte tak izolační vrstvu při návštěvě toalety.

Kolik stojí Bandeletky samotné a na kolik mne přijde doprava?

Bandeletky stojí 499 Kč a o dopravě se podívejte na tuto stránku, kde jsou možnosti podrobně rozepsané. Doručujeme samozřejmě i na Slovensko a po dohodě i do dalších států. Fakturujeme v českých korunách, přepočítáváme dle aktuálního kurzu.

Odkud Bandeletky pochází?

Prodáváme výhradně patentované originální výrobky americké firmy Bandelettes. Výroba, stejně jako u většiny dnešních produktů, probíhá v několika státech v Asii, kvalita a výstupní kontroly jsou ale americké.

Chci zboží, ale není skladem. Co teď?

U několika produktů určitě počítáme s doplněním skladu. Můžete si proto svůj vybraný model zarezervovat. Buď ho můžete rovnou zaplatit a počkat, až nám zboží dorazí a my Vám ho budeme moci odeslat, nebo si zvolte platbu na účet či na dobírku, budete tedy Bandeletky platit až ve chvíli, kdy je pro Vás budeme mít skutečně nachystané.